Rok szkolny 2021/2022

1 września 2021 roku rozpoczęliśmy działalność pod nową nazwą. Zespół Resocjalizacyjny przekształcił się w Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Iwinach.

Uchwałą Rady Powiatu Bolesławieckiego z dnia 24 czerwca 2021 roku Zespół Resocjalizacyjny w Iwinach rozwiązał się przekształcając się jednocześnie w Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Iwinach. Integralną jego częścią jest Szkoła Podstawowa Specjalna w Iwinach. Zadania placówki nie uległy zmianie.

Podstawowym zadaniem Ośrodka jest tworzenie właściwych dla prawidłowego rozwoju młodzieży warunków wychowania, kształcenia, opieki, zdrowotnych i materialnych oraz umożliwienie prawidłowego przebiegu procesów rozwoju, socjalizacji i resocjalizacji, a w szczególności eliminowanie przyczyn przejawów niedostosowania społecznego oraz przygotowanie wychowanków do życia zgodnego z obowiązującymi normami społecznymi i prawnymi.

1. Do zadań Ośrodka należy w szczególności:

1)     umożliwienie wychowankom zdobycia wiedzy i umiejętności niezbędnych do ukończenia szkoły,

2)     przygotowanie do samodzielności zawodowej,

3)     przygotowanie do samodzielnego funkcjonowania w środowisku rodzinnym, społecznym oraz życia zgodnego z powszechnie obowiązującymi normami,

4)     zaspokojenie podstawowych potrzeb wychowanków, rozwijanie i kształtowanie zainteresowań
poprzez różnorodne formy organizacji czasu wolnego,

5)     dostarczanie prawidłowych wzorców zachowań, kształtowanie postaw prospołecznych,
altruistycznych i empatycznych,

6)     współpraca z rodziną wychowanka w celu odbudowania więzi emocjonalnych i tworzenia warunków do powrotu dziecka do domu.