Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Ekologia

Ekologia

W dniu 20.02.2013 roku ustalono, że przewodniczącą sekcji ekologicznej została Angelika Szczepańska, a jej zastępcami: Martika Molińska i Sandra Rybarczyk.

Do obowiązków członków sekcji należeć będzie:
- dokumentowanie wszystkich imprez ekologicznych,
- redagowanie gazetki ośrodkowej na temat ekologii,
- wykonywanie prac plastycznych z dziedziny ekologii,
- nawiązanie współpracy ze środowiskiem lokalnym oraz samorządami,
- organizowanie imprez ekologicznych zgodnych z kalendarzem ekologicznym.

Podczas posiedzenia ustalono, że członkowie sekcji będą się spotykali raz w miesiącu w celu ustalenia spraw bieżących dotyczących ekologii.
Na tym posiedzenie zakończono.

Protokolant: Marta Baczyńska

Członkowie sekcji: Angelika Szczepańska, Martika Molińska, Sandra Rybarczyk, Patryk Zagórski, Bartłomiej Starzyk

Dekalog ekologiczny

Wychowankowie wraz z wychowawcami z Zespołu Resocjalizacyjnego w Iwinach stworzyli dekalog ekologiczny, dzięki któremu będziemy wspólnie dbali o naszą planetę.Dekalog zostanie zawieszony we wszystkich klasach dydaktycznych.

Dnia 19.02.2013r. w Zespole Resocjalizacyjnym odbyło się głosowanie na członków sekcji ekologicznej. W głosowaniu brało udział 19 wychowanków. W skład członków sekcji ekologicznej weszli drogą głosowania:

1.Angelika Szczepańska
2.Martika Molińska
3.Sandra Rybarczyk
Patryk Zagórski
Bartłomiej Starzyk

Członkowie sekcji ekologicznej dokarmiają ptaki w okresie zimowym.

Dnia 02.03.2013r odbył się konkurs ekologiczny poświęcony segregacji śmieci- co można zrobić z plastikowych butelek. Wychowankowie wykazali się super pomysłowością – stworzyli z plastiku: ekoludka, czapkę z daszkiem oraz klapki na basen.
Pierwsze miejsce zajęła grupa dziewcząt, drugie grupa II chłopców, trzecie grupa III chłopców. Wszystkie grupy były bardzo zaangażowane oraz świetnie się bawiły.

W dniu 06.04.2013 roku odbył się konkurs z okazji "Dnia Morza". Wychowankowie mieli za zadanie wykazać się kreatywnością wykonując plakaty o tematyce morza.

W dniu 17 maja 2013 roku w ramach współpracy naszego ośrodka z Zespołem Szkolno - Przedszkolnym w Iwinach odbył się konkurs ekologiczny.

Współodpowiedzialni za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu to; wychowawczyni Marta Baczyńska oraz wychowankowie Angelina Tybora, Angelika Szczepańska, Martika Molińska oraz Patryk Zagórski.

W dniu 21 wrzesnia 2013 roku wychowankowie zespołu Resocjalizacyjnego w iwinach czynnie brali udział w akcji "Sprzatania Świata"

Udalo się także zebrać kilkaset kilogramów elektrośmieci i makulatury

.